قطار بدون توقف چینی + فیلم

همانطور که میدانید برای هر بار توقف و سرعت گرفتن دوباره هر وسیله نقلیه ای از جمله قطار انرژی زیادی مصرف می شود ولی اگر همان وسیله نقلیه  بین مبدا و مقصد به صورت مداوم در حرکت باشد انرژی مصرف شده به صورت فوق العاده ای پایین خواهد آمد. از طرفی هدف از طراحی قطار سوار کردن مسافر و رساندنش به مقصد مورد نظر می باشد و نمی توان از سوار و پیاده شدن مسافران از قطار جلوگیری کرد. سوار و پیاده شدن از قطار تندرو بولت بدون متوقف کردن آن  ایده جدید و جالب چینی ها برای حل این مشکل است که هم اکنون در مرحله طراحی قرار دارد و  قرار است در آینده ای نچندان دور در مسیر ۲۰۰۰ کیلومتری بین شهر های پکن و گوانگژو چین اجرا شود.

http://civiltech.ir/wp-content/uploads/2014/08/21.jpg

با اجرای طرح قطار بدون توقف، اتلاف زمان به حداقل میرسد، قطار بولت تمام مدت حرکت خواهد کرد و در ۳۰  ایستگاه مابین دو شهر پکن و گوانگژو مسافران را از طریق اتاقک هایی که به سقف قطار متصل اند و قابلیت جدا شدن و اتصال دوباره به سقف قطار را دارند،  سوار و پیاده می کند. این بدین معنی است که به مسافرانی که قصد پیاده شدن در ایستگاه بعدی را دارند زودتر اعلام می شود که وارد اتاقک های موجود بر سقف قطار شوند و در نزدیکی ایستگاه قطار سرعت خود را کم کرده و  اتاقک در ایستگاه به صورت ایمنی از قطار جدا شده وتوقف می کند از طرفی اتاقک قطار قبلی که قبلا در ایستگاه توقف کرده به قطار متصل شده و مسافران جدید را که قبلا سوار اتاقک شده اند، وارد قطار می کند. و این سیستم باعث صرفه جوئی در انرژی و زمان خواهد شد.
با احتساب حداقل ۵ دقیقه توقف در هر ایستگاه و با وجود ۳۰ ایستگاه ۳۰×۵ یعنی حداقل  ۲٫۵ ساعت زمان در طول این ۳۰ ایستگاه صرفه جوئی خواهد شد.
قطار بدون توقف چینی

 ویدئوی مربوط به این قطار را می توانید در قسمت زیر مشاهده کنید.

منابع:

۱- گرداوری و انتشار  civiltech.ir
interestingstrangefacts.com -2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *